Jak sprawnie i bezstresowo się przeprowadzić?

Przede wszystkim nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę, zmiana miejsca zamieszkania to zazwyczaj i tak bardzo stresujący czas. Często oprócz samego transportu rzeczy musimy zadbać o zmianę adresu w różnych instytucjach. Całe przedsięwzięcie wymaga czasu i dobrego planowania. Oto kilka porad od firmy 123przeprowadzki.pl!

Co jest istotne?

Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie. Wyposaż się w konieczne pomoce. W różnego rodzaju market budowlanych dostępne są specjalne papierowe kartony jednorazowego użytku, nie kosztują wiele, a mogą bardzo ułatwić pakowanie. Do tego wszelkie folie bąbelkowe, pianki lub kawałki styropianu mogą zapewnić naszym najcenniejszym perełkom bezpieczeństwo podczas podróży.
Segregacja rzeczy to podstawa, jeśli przez lata gromadziliśmy rzeczy. Prawdopodobnie cześć z nich już nie nadaje się do użytku, a z jeszcze innych nie korzystamy. Przeprowadzka jest znakomitą okazją do uporządkowania naszych rzeczy. Zniszczonych pozbądźmy się ich, a te z których inni mogą skorzystać oddajmy. Wiele instytucji charytatywnych chętnie przyjmie nasze stare ubrania, które wyszły już z mody. ‘Pod ręką’ zostawmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, odzież z której na bieżąco korzystamy, kosmetyki do codziennej pielęgnacji, artykuły konieczne w kuchni do przyrządzenia obiadu. Aby uniknąć chaosu i dodatkowego bałaganu pudła zapakowane pudła dokładnie opisz. Podziękujesz sobie za to już podczas rozpakowywania.
Transport
Jeśli nasz dom opuszczamy z dwiema walizkami to spokojnie zmieścimy się z nimi w taksówce, ale jeśli zabieramy ze sobą ulubioną kanapę, to całe przedsięwzięcie musimy rozplanować logistycznie w inny sposób. W takich wypadkach z pomocą przychodzą nam firmy przeprowadzkowe. Fachowcy znający się na rzeczy usprawnią i ułatwią nam cały proces, pomogą zabezpieczyć Twoje skarby podczas transportu. Przewożony towar zostaje ubezpieczony, więc w razie nieszczęśliwego wypadku nie poniesiesz strat materialnych. Nie ma znaczenia, czy przenosisz się kilka kilometrów dalej, zmieniasz miasto lub czy planujesz przeprowadzkę do innego kraju. Ekipa profesjonalistów zajmie się wyładunkiem i załadunkiem towaru pozostawiając Tobie wolne ręce i myśli.