Rząd wesprze taksówkarzy w walce z Uberem

Jak doskonale nam wiadomo, walka z Uberem trwa na dobre i nic też nie wskazuje na to, aby taksówkarze mieli odpuścić. Tym bardziej że to po ich stronie staje polski rząd, który zapowiedział już, że nie zostawi ich w potrzebie. Dlatego też możemy spodziewać się tego, że niebawem światło dzienne ujrzy ustawa, która zablokuje lub też ograniczy działalność Ubera w Polsce. Ministerstwo Infrastruktury dąży do tego, aby aplikacje przewozowe takie jak Uber mógłyby być przez dane państwo blokowane. Dodatkowo projekt wspomina także o obowiązku posiadania licencji na pośrednictwo w przewozie osób. Jeśli zostaną one wdrożone, już teraz można z przekonaniem stwierdzić, że Uber w Polsce nie będzie miał się dobrze.

Rewolucja na rynku przewozowym

Zauważmy tutaj, że projekt odpowiedniej ustawy o transporcie drogowym został już opublikowany, co miało miejsce 20 września. Znajduje się zresztą na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Jeżeli mielibyśmy odnieść się do przepisu, który najbardziej uderzy w Ubera, będzie nim ten mówiący o możliwości blokowania aplikacji przewozowych czy numerów telefonów i programów komputerowych. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że Ministerstwo Infrastruktury chce mieć pieczę nad takimi firmami. Jeżeli nie dostosują się one do obowiązującego prawa, zwyczajnie będą musiały zniknąć z rynku.

Aplikacje taksówkarskie

Wydaje się, że w takiej sytuacji dodatkowo na sile zyskają aplikacje korporacji taksówkarskich. Przykładem takowej jest na przykład iTaxi, która sporą popularnością cieszy się już teraz. Zresztą patrząc na ceny, nie może być inaczej.

Z przeprowadzanych ostatnio badań wynika, że stawka za kilometr wynosi tu 1,10 zł, co jest najniższą ceną na rynku, wliczając w to nie tylko Ubera, ale i inne tym podobne korporacje. Dodatkowo nie każdy wie, że w Uberze naliczana jest opłata za rezygnację z kursu, która wynosi 10 zł, z czym w iTaxi się nie spotkamy. Jak się więc okazuje, poruszanie się Uberem wcale nie jest, a przynajmniej nie musi być tak opłacalne, jak się wielu wydaje. Otwarta na nowe technologie iTaxi na wielu płaszczyznach w branży transportowej nie wypada tu gorzej, a nawet wręcz przeciwnie lepiej.